Dnia 25.11.2016 r. tym razem w budynku Domu Kultury w Siołkowej, odbył się już po raz XIII Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej – Siołkowa 2016. Śladem poprzednich lat cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów szkół naszej gminy. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: klasy I-III Szkoły Podstawowej, IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum.

 Z uwagi na bardzo wysoki poziom uczestników wybór zwycięzców nie był łatwy. Konkurs oceniało obiektywne i kompetentne Jury w składzie:

  1. mgr Danuta Suder – dyrektor Gminnego Ośrodka Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Gminy Grybów

  2. mgr Sławomir Siedlarz – nauczyciel muzyki w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Królowej Górnej

  3. mgr Wioletta Przepiórka – nauczyciel języka francuskiego i włoskiego w Liceum Ogólnokształcącym   w Grybowie

  4. mgr Adrianna Holender-Skrabska – nauczyciel  języka niemieckiego w Gimnazjum w Grybowie

  5. mgr Ewa Mól – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie

A oto lista zwycięzców w podziale na kategorie wiekowe:

 

Szkoła Podstawowa – klasy I – III

 

1 miejsce: Ewa Radzik i Amelia Migacz ze Szkoły Podstawowej w Gródku

2 miejsce: Katarzyna Ptaszkowska i Wiktoria Wysowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ptaszkowej

3 miejsce: Karolina Serafin i Jakub Mól ze Szkoły Podstawowej w Białej Niżnej

Ponadto Jury przyznało wyróżnienia:

Julia Fyda – SP w Siołkowej

Julia Mól i Piotr Mól – SP w Wyskitnej

Gabriela Michalik i Kamila Kramarczuk – SP nr 1 w Ptaszkowej

Sandra Szczerba – SP w Krużlowej Wyżnej

Patrycja Łuczak – SP w Kąclowej

 

Szkoła Podstawowa – klasy IV – VI

 

1 miejsce: Malwina Gruca i Ewelina Oleksy ze Szkoły Podstawowej w Binczarowej

2 miejsce: Weronika Klocek i Kamila Hasior ze Szkoły Podstawowej w Siołkowej

3 miejsce ex aequo:

Anna Dubiel i Emilia Sekuła ze Szkoły Podstawowej w Białej Niżnej

Wiktoria Jaworecka i Julia Wastag ze Szkoły Podstawowej w Krużlowej Wyżnej

 

XIII Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej – Siołkowa 2016

Ponadto Jury przyznało wyróżnienia:

Martyna Krok – SP w Siołkowej

Urszula Witek i Paulina Piszczek – SP w Gródku

 

Gimnazjum – klasy I – III

 

1 miejsce ex aequo:

Remigiusz Siejka i Natalia Romanek – Gimnazjum we Florynce

Karolina Niepsuj – Gimnazjum w Białej Niżnej

2 miejsce: Karolina Łosowska – Gimnazjum w Siołkowej

3 miejsce ex aequo:

Martyna Gruca – Gimnazjum w Siołkowej

Zuzanna Kogut i Kacper Rysiewicz – Gimnazjum w Ptaszkowej

 

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy!!!

Składamy serdeczne podziękowania za pracę Jury oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego Konkursu.


Tekst: Stanisław Migacz