79 79 43 203, 53 35 93 714 siolkowa@siolkowa.pl

     W niedziele miłosierdzia Bożego, przy pięknej, słonecznej pogodzie, w obecności licznie zebranych parafian, gości i pielgrzymów w kaplicy na Zagórzu odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Miłosierdzia Bożego.

     Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Jakub Bieszczad ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, posługujący obecnie w Binczarowej. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia cieszyliśmy się obecnością kapłanów rodaków, sióstr zakonnych, władzy lokalnej, męskiego chóru z Siołkowej, strażaków z Siołkowej oraz z Chodorowej, pocztów sztandarowych, dyrekcji szkół, uczniów. Każdy mógł skorzystać z niewyczerpalnego źródła Bożego miłosierdzia, które w tym dniu i w Roku Miłosierdzia jest szczególnie przeobfite.

     Po zakończonej Mszy św. delegacja z Zagórza złożyła życzenia imieninowe Kapłanom Solenizantom posługującym w naszej parafii tj. Ks. Prałatowi Proboszczowi Ryszardowi Sorocie i Ks. Prałatowi Penitencjarzowi Grybowskiej Bazyliki ks. Ryszardowi Stasikowi. Był śpiew, były kwiaty i prezenty.

     Całą uroczystość zwieńczyła procesja wokół kaplicy i ucałowanie relikwii św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Po uczcie dla ducha, kapłani, siostry zakonne i zaproszeni goście zostali podjęci obiadem w domu rodzinnym Państwa Jana i Agaty Radzik. Była to tym razem wspaniała uczta dla ciała i radość z nawiązanych relacji.

     Dziękuję wszystkim, za przyjęcie zaproszenia i obecność na odpuście. Swoją szczególną wdzięczność wyrażam wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do wspaniałego przebiegu uroczystości odpustowych.

     Wszystkich polecam miłosiernemu Bogu przez wstawiennictwo św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki.

     Pozdrawiam wszystkich czytelników i zapraszam do wspólnej modlitwy w  Zagórzańskiej Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Szczęść Boże.

Ks. Janusz Szpilowski


Dziękujemy serdecznie za fotorelacje Pani Magdalenie Radzik i zachęcamy do polubienia jej fanpage’a -> Mfotilo.